See Other Versions of this Character
|
☰ Links
|
|
| ID | 16484 |
|---|---|
| Name | Ai Yamagata |
| Other Names | 山県 愛 (やまがた あい) |
| Role | Unsortiert |
| Primary Assignment | Cross Days |
| Medientyp | h-game |
| Gesprochen von | Maki Kobayashi, 小林眞紀, こばやし まき |
| Tags | glasses, hair intakes, curly hair, school uniform, bow |
| Persönlichkeit | |
| Birthday | June 14 |
| Sign | Gemini ♊ |
| Star Sign | Gemini |
| Blood Type | AB |
| Height | 156cm |
| Bust | 76cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 81cm |
Menü
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Ai Yamagata
Profil
Anime girl Ai Yamagata is a character from Cross Days.
They have been indexed as Weiblich Teen with Blau eyes and Lila hair that is Kinnlang length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Geschlecht | Weiblich | |
| Augenfarbe | Blau | |
| Haarfarbe | Lila | |
| Haarlänge | Kinnlang | (Schulterlang) |
| Scheinbares Alter | Teen | |
| Tierohren | Nein |
Beziehungen
Appears as | Edit Assignments
School Days (Series) (2005)
School Days (2005)
Summer Days (2006)
Cross Days (2010)
Shiny Days (2012)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.


Facebook 