|
☰ Links
|
|
| ID | 17573 |
|---|---|
| Name | Haruka Sakai |
| Other Names | 酒井 遥, Haru |
| Role | Unsortiert |
| Primary Assignment | Honoo no Haramase Tenkousei |
| Medientyp | h-game |
| Gesprochen von | Kohiro Fukumoto, 福元コヒロ, ふくもと コヒロ |
| Tags | beret, tie, school uniform, star, archer |
| Persönlichkeit | |
| Height | 154cm |
| Bust | 94cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 81cm |
Menü
|
|
| Day | |
9 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Haruka Sakai
Profil
Anime girl Haruka Sakai is a character from Honoo no Haramase Tenkousei.
They have been indexed as Weiblich Teen with Blau eyes and Rot hair that is Schulterlang length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Geschlecht | Weiblich | |
| Augenfarbe | Blau | |
| Haarfarbe | Rot | (Pink) |
| Haarlänge | Schulterlang | |
| Scheinbares Alter | Teen | |
| Tierohren | Nein |
Beziehungen | Relations Graph
Lover of Tatsuya Tagami
Friend of Arisa Minami
Friend of Sae Fujiwara
Friend of Ruri Hikabe
Friend of Wakana Misaki
Student of Konoka Miyamae
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Bilder | Add
Kommentar
Kawaii or NOT?!
| LuckyRandom joined |
1
Facebook 
Honoo no Haramase Tenkousei
Honoo no Haramase (series)