|
☰ Links
|
|
| ID | 19113 |
|---|---|
| Name | Isis Petrovna Elenskaya |
| Other Names | アイシス・ペトロヴナ・エレンスカヤ |
| Role | Hauptcharakter |
| Primary Assignment | Kyonyuu Fantasy |
| Medientyp | h-game |
| Gesprochen von | Alice Sakurai, 櫻井ありす, さくらい ありす |
| Tags | open shirt, tights, leotard, armor, tiara, hair ribbon, ponytail, sword |
| Persönlichkeit | |
| Height | 169cm |
| Bust | 99cm |
| Waist | 61cm |
| Hip | 95cm |
| Weight | 59kg |
| Cup Size | J |
Menü
|
|
| Day | |
3 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
1 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Isis Petrovna Elenskaya
Profil
Anime girl Isis Petrovna Elenskaya is a character from Kyonyuu Fantasy.
They have been indexed as Weiblich Erwachsen with Grün eyes and Blond / Gelb hair that is Hüfte oder länger length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Geschlecht | Weiblich | |
| Augenfarbe | Grün | |
| Haarfarbe | Blond / Gelb | |
| Haarlänge | Hüfte oder länger | |
| Scheinbares Alter | Erwachsen | |
| Tierohren | Nein |
Beziehungen
Appears as | Edit Assignments
Kyonyuu Fantasy (2009)
Kyonyuu Fantasy (Series) (2009)
Kyonyuu Fantasy Gaiden (2011)
Kyonyuu Fantasy Gaiden 2 (2013)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Bilder | Add
Kommentar
Kawaii or NOT?!
| rubyRoo joined |
Natsumimi rated Aria the Scarlet Ammo ★★★★★
|
| Mikahyakuya joined |
3
20
25
73
Facebook 
Natsumimi rated