|
☰ Links
|
|
| ID | 22762 |
|---|---|
| Name | Ayase Aragaki |
| Other Names | 新垣 あやせ |
| Role | Nebenfigur |
| Primary Assignment | My Little Sister Can't Be This Cute |
| Medientyp | anime |
| Gesprochen von | Saori Hayami, 早見沙織, はやみ さおり |
| Tags | hinnyuu, yandere, school uniform, tsundere |
| Persönlichkeit | |
| Birthday | July 26 |
| Sign | Leo ♌ |
| Height | 166cm |
| Weight | 44kg |
| Bust | 80cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 83cm |
| Blood Type | A |
Menü
|
|
| Day | |
2 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
3 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
4 Character of the Month nominations |
|
Ayase Aragaki
Profil
Anime girl Ayase Aragaki is a character from My Little Sister Can't Be This Cute.
They have been indexed as Weiblich Teen with Blau eyes and Schwarz hair that is Brustlänge length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Geschlecht | Weiblich | |
| Augenfarbe | Blau | |
| Haarfarbe | Schwarz | |
| Haarlänge | Brustlänge | |
| Scheinbares Alter | Teen | |
| Tierohren | Nein |
Beziehungen | Relations Graph
In love with Kyousuke Kousaka
Friend of Kirino Kousaka
Appears as | Edit Assignments
Quotes | View all 13 | Add
|
5 likes
Onii-chan! |
|
1 likes
Eh? |
|
1 likes
Want to go somewhere? |
|
1 likes
Take off your clothes, too. |
|
1 likes
It's morning already, you know. |
|
0 likes
Then let's head home. |
|
0 likes
After I went through all the trouble to make it for you, too... |
|
0 likes
Come on, how long are you going to stay asleep? |
|
0 likes
Onii-chan? |
Where to Watch | Powered by 
Bilder | Add
Kommentar
Similar Characters
Also from My Little Sister Can't Be This Cute
Kawaii or NOT?!
| rubyRoo joined |
1
11
2

Facebook
Play Voice Sample
My Little Sister Can't Be This Cute
