|
☰ Links
|
|
| ID | 31876 |
|---|---|
| Name | Chacha Akaza |
| Other Names | 藜 チャチャ |
| Role | Unsortiert |
| Primary Assignment | Maken-Ki! |
| Medientyp | anime |
| Gesprochen von | Trina Nishimura, Anita Neukar, |
| Gesprochen von | Saeko Zougou, 藏合紗恵子, ぞうごう さえこ |
| Tags | neckerchief, ponytail, hair ribbon, school uniform, tanned |
| Persönlichkeit | |
| Bust | 99cm |
| Waist | 62cm |
| Hip | 93cm |
Menü
|
|
| Day | |
19 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
8 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Chacha Akaza
Profil
Anime girl Chacha Akaza is a character from Maken-Ki!.
They have been indexed as Weiblich Teen with Blau / Grün eyes and Grau hair that is Haare hochgesteckt / Unbestimmt length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Geschlecht | Weiblich | |
| Augenfarbe | Blau / Grün | |
| Haarfarbe | Grau | |
| Haarlänge | Haare hochgesteckt / Unbestimmt | |
| Scheinbares Alter | Teen | |
| Tierohren | Nein |
Beziehungen
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Bilder | Add
Kommentar
Similar Characters
Also from Maken-Ki!
Kawaii or NOT?!
SKyongmania faved Shin Janru Esudere !!
|
2
3
Facebook 
Maken-Ki!
SKyongmania faved