|
☰ Links
|
|
| ID | 32237 |
|---|---|
| Name | Philene Shamrock |
| Other Names | フィリーネ・シャムロック |
| Role | Unsortiert |
| Primary Assignment | Let's Kaitou! Nusume-kei!? -Ano Ko no Heart no Nusumi-kata, Oshiemasu♪- |
| Medientyp | h-game |
| Gesprochen von | Akane Sanada, 眞田朱音, さなだ あかね |
| Tags | chibi, coat, cape, hat, plaid, pipe, tights, cheek curls |
| Persönlichkeit | |
| Height | 153cm |
| Bust | 81cm |
| Waist | 53cm |
| Hip | 83cm |
Menü
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Philene Shamrock
Profil
Anime girl Philene Shamrock is a character from Let's Kaitou! Nusume-kei!? -Ano Ko no Heart no Nusumi-kata, Oshiemasu♪-.
They have been indexed as Weiblich Teen with Pink eyes and Blau hair that is Brustlänge length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Geschlecht | Weiblich | |
| Augenfarbe | Pink | |
| Haarfarbe | Blau | |
| Haarlänge | Brustlänge | |
| Scheinbares Alter | Teen | |
| Tierohren | Nein |
Beziehungen
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Bilder | Add
Kommentar
Kawaii or NOT?!
| Haruat25i00 joined |

Facebook 
Let's Kaitou! Nusume-kei!? -Ano Ko no Heart no Nusumi-kata, Oshiemasu♪-