☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 40547 |
|---|---|
| Name | Kokoro |
| Other Names | こころ |
| Role | Unsortiert |
| Primary Assignment | Dead or Alive 4 |
| Medientyp | videospiel |
| Gesprochen von | Ayako Kawasumi, 川澄綾子, かわすみ あやこ |
| Tags | heart, necklace, hair tube, kimono |
| Persönlichkeit | |
| Birthday | December 1 |
| Sign | Sagittarius ♐ |
| Age | 19 |
| Height | 158cm |
| Bust | 90cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 87cm |
| Blood Type | A |
| Occupation | Student; maiko |
| Hobbies | Piano |
| Likes | Anmitsu; shiruko |
Menü
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kokoro
Profil
Anime girl Kokoro is a character from Dead or Alive 4.
They have been indexed as Weiblich Teen with Grau eyes and Braun hair that is Brustlänge length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Geschlecht | Weiblich | |
| Augenfarbe | Grau | |
| Haarfarbe | Braun | |
| Haarlänge | Brustlänge | |
| Scheinbares Alter | Teen | |
| Tierohren | Nein |
Beziehungen | Relations Graph
Daughter of Miyako
Appears as | Edit Assignments
Dead or Alive (Series) (1997)
Dead or Alive 4 (2005)
Dead or Alive: Dimensions (2011)
Dead or Alive 5 (2012)
Dead or Alive Xtreme 3 (2016)
Dead or Alive Xtreme Venus Vacation (2017)
Dead or Alive 6 (2019)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Bilder
Kommentar
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Stammbaum
Most liked six word reviews
Tribute
1 given by Darkstalker 11 day(s) ago
13
Facebook 
