☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 4855 |
|---|---|
| Name | Yuumi Yamabuki |
| Other Names | 山吹 夕海(やまぶき ゆうみ) |
| Role | Hauptcharakter |
| Primary Assignment | Nakadashi Igai wa Kousoku Ihan!! Joshikousai Nottori Keikaku |
| Medientyp | h-game |
| Gesprochen von | Akari Tomiyama, 富山あかり, とみやま あかり |
| Tags | wavy hair, tie, school uniform, odango, student, stockings |
| Persönlichkeit | |
| Height | 159cm |
| Bust | 91cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 88cm |
Menü
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yuumi Yamabuki
Profil
Anime girl Yuumi Yamabuki is a character from Nakadashi Igai wa Kousoku Ihan!! Joshikousai Nottori Keikaku.
They have been indexed as Weiblich Teen with Rot eyes and Grau hair that is Brustlänge length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Geschlecht | Weiblich | |
| Augenfarbe | Rot | |
| Haarfarbe | Grau | |
| Haarlänge | Brustlänge | |
| Scheinbares Alter | Teen | |
| Tierohren | Nein |
Beziehungen
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Bilder
Kommentar
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Stammbaum
Most liked six word reviews
Tribute
Kawaii or NOT?!
| Shippudennarutobbbbb joined |


Facebook 

Nakadashi Igai wa Kousoku Ihan!! Joshikousai Nottori Keikaku