|
☰ Links
|
|
| ID | 50962 |
|---|---|
| Name | Aoba Takatsu |
| Other Names | 高津 あおば |
| Role | Deuteragonist |
| Primary Assignment | Code:Breaker |
| Medientyp | anime |
| Gesprochen von | Jād Saxton, Jad Saxton, |
| Gesprochen von | Eri Sendai, 仙台エリ, せんだい エリ |
| Tags | knee highs, school uniform, bow, twintails, wavy hair, sweater |
| Persönlichkeit | |
| Birthday | April 30 |
| Sign | Taurus ♉ |
| Age | 16 |
| Height | 158cm |
| Weight | 45kg |
| Bust | 98cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 88cm |
| Blood Type | O |
Menü
|
|
| Day | |
60 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
24 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
7 Character of the Month nominations |
|
Aoba Takatsu
Profil
Anime girl Aoba Takatsu is a character from Code:Breaker.
They have been indexed as Weiblich Teen with Orange eyes and Blond / Gelb hair that is Schulterlang length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Geschlecht | Weiblich | |
| Augenfarbe | Orange | |
| Haarfarbe | Blond / Gelb | |
| Haarlänge | Schulterlang | |
| Scheinbares Alter | Teen | |
| Tierohren | Nein |
Beziehungen | Relations Graph
In love with Sakura Sakurakouji
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Code:Breaker