|
☰ Links
|
|
| ID | 60993 |
|---|---|
| Name | Ibuki Mioda |
| Other Names | 澪田唯吹(みおだ いぶき), Ultimate Musician |
| Role | Nebenfigur |
| Primary Assignment | Danganronpa 2: Goodbye Despair |
| Medientyp | videospiel |
| Gesprochen von | Ami Koshimizu, 小清水亜美, こしみず あみ |
| Gesprochen von | Julie Ann Taylor, Julie Anne Taylor, Julie Pickering |
| Tags | stockings, school uniform, neckerchief, multicolour hair, arm bands, musician, piercing, guitar |
| Persönlichkeit | |
| Birthday | November 27 |
| Sign | Sagittarius ♐ |
| Height | 164cm |
| Weight | 42kg |
| Blood Type | AB |
| Likes | Walking, Napping, Gaming |
| Dislikes | Boredom |
| Bust | 76cm |
Menü
|
|
| Day | |
3 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
1 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
1 Character of the Month nominations |
|
Ibuki Mioda
Profil
Anime girl Ibuki Mioda is a character from Danganronpa 2: Goodbye Despair.
They have been indexed as Weiblich Teen with Pink eyes and Schwarz hair that is Hüfte oder länger length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Geschlecht | Weiblich | |
| Augenfarbe | Pink | |
| Haarfarbe | Schwarz | |
| Haarlänge | Hüfte oder länger | |
| Scheinbares Alter | Teen | |
| Tierohren | Nein |
Beziehungen
Appears as | Edit Assignments
Danganronpa (Series) (2010)
Danganronpa 2: Goodbye Despair (2012)
Shiro Project:RE (2016)
Danganronpa 3: The End of Hope's Peak High School - Despair Arc (2016)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Bilder | Add
Kommentar
Kawaii or NOT?!
Showofreader rated Adam's Sweet Agony ★★★★
|
1
3
Facebook 
Showofreader rated