Amane Toujou appears in Unionism Quartet as a hauptcharakter character with hüfte oder länger lila hair and blau eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 69835 |
|---|---|
| Name | Amane Toujou |
| Other Names | 刀條 天音 (とうじょう あまね) |
| Role | Hauptcharakter |
| Primary Assignment | Unionism Quartet |
| Medientyp | h-game |
| Gesprochen von | Hibiku Yamamura, 山村響, やまむら ひびく |
| Tags | katana, school uniform, tights, ponytail, tassel |
| Persönlichkeit | |
| Birthday | January 10 |
| Sign | Capricorn ♑ |
| Height | 164cm |
| Bust | 94cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 85cm |
| Blood Type | A |
Menü
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Amane Toujou
Profil
Amane Toujou is a character from Unionism Quartet.
They have been indexed as Weiblich Teen with Blau eyes and Lila hair that is Hüfte oder länger length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Geschlecht | Weiblich | |
| Augenfarbe | Blau | |
| Haarfarbe | Lila | |
| Haarlänge | Hüfte oder länger | |
| Scheinbares Alter | Teen | |
| Tierohren | Nein |
Beziehungen
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Bilder | Add
Kommentar
Kawaii or NOT?!
| downloadsbacon joined |
Recksley faved Kimi ni Todoke 3rd Season
|
3
66
62
73
Facebook 
Unionism Quartet
Recksley faved