Akira Futaba is a character from The God of Death featuring schulterlang blau / grün hair and braun eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 70546 |
|---|---|
| Name | Akira Futaba |
| Other Names | 双葉 アキラ(ふたば あきら ) |
| Role | Nebenfigur |
| Primary Assignment | The God of Death |
| Medientyp | visual novel |
| Gesprochen von | Karin Shinruu, 杏露花梨, しんるう かりん |
| Tags | |
| Persönlichkeit | |
| Height | 146cm |
| Weight | 35kg |
| Bust | 69cm |
| Waist | 49cm |
| Hip | 70cm |
Menü
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Akira Futaba
Profil
Akira Futaba is a character from The God of Death.
They have been indexed as Weiblich Teen with Braun eyes and Blau / Grün hair that is Schulterlang length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Geschlecht | Weiblich | |
| Augenfarbe | Braun | |
| Haarfarbe | Blau / Grün | |
| Haarlänge | Schulterlang | |
| Scheinbares Alter | Teen | |
| Tierohren | Nein |
Beziehungen
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
The God of Death