|
☰ Links
|
|
| ID | 72022 |
|---|---|
| Name | Aoba Sakura |
| Other Names | 佐倉 青葉 (さくら あおば) |
| Role | Nebenfigur |
| Primary Assignment | Shirogane x Spirits! |
| Medientyp | h-game |
| Gesprochen von | Sahomi Koyama, 小山 さほみ, こやま さほみ |
| Tags | |
| Persönlichkeit | |
| Height | 165cm |
| Bust | 84cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 84cm |
Menü
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Aoba Sakura
Profil
Anime girl Aoba Sakura is a character from Shirogane x Spirits!.
They have been indexed as Weiblich Teen with Lila eyes and Blau hair that is Schulterlang length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Geschlecht | Weiblich | |
| Augenfarbe | Lila | |
| Haarfarbe | Blau | |
| Haarlänge | Schulterlang | |
| Scheinbares Alter | Teen | |
| Tierohren | Nein |
Beziehungen
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Shirogane x Spirits!