Shizuka Shindou appears in Devote 2 ~ Ikenai Houkago ~ as a unsortiert character with kinnlang lila hair and lila eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 762 |
|---|---|
| Name | Shizuka Shindou |
| Other Names | 新藤 静香(しんどう しずか) |
| Role | Unsortiert |
| Primary Assignment | Devote 2 ~ Ikenai Houkago ~ |
| Medientyp | h-game |
| Gesprochen von | |
| Tags | v bangs, suit, tights, mole, ahoge, lipstick |
| Persönlichkeit | |
| Bust | 91cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 93cm |
Menü
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Shizuka Shindou
Profil
Shizuka Shindou is a character from Devote 2 ~ Ikenai Houkago ~.
They have been indexed as Weiblich Erwachsen with Lila eyes and Lila hair that is Kinnlang length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Geschlecht | Weiblich | |
| Augenfarbe | Lila | |
| Haarfarbe | Lila | |
| Haarlänge | Kinnlang | |
| Scheinbares Alter | Erwachsen | |
| Tierohren | Nein |
Beziehungen
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Bilder | Add
Kommentar
Kawaii or NOT?!
| TGaf joined |
| sunflowerseeds joined |
| Chazerfilp joined |

Facebook 
Devote 2 ~ Ikenai Houkago ~