Layla is a unsortiert character from The Idolmaster: Cinderella Girls known for zur taille blond / gelb hair and blau eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 83090 |
|---|---|
| Name | Layla |
| Other Names | ライラ |
| Role | Unsortiert |
| Primary Assignment | The Idolmaster: Cinderella Girls |
| Medientyp | mobilegame |
| Gesprochen von | |
| Tags | tareme, school uniform, tanned, forehead, idol |
| Persönlichkeit | |
| Birthday | May 21 |
| Sign | Gemini ♊ |
| Height | 150cm |
| Weight | 40kg |
| Bust | 75cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 78cm |
| Blood Type | O |
| Age | 16 |
| Hometown | Dubai |
| Hobbies | Chatting with strangers at the park |
Menü
|
|
| Day | |
3 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Layla
Profil
Layla is a character from The Idolmaster: Cinderella Girls.
They have been indexed as Weiblich Teen with Blau eyes and Blond / Gelb hair that is Zur Taille length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Geschlecht | Weiblich | |
| Augenfarbe | Blau | |
| Haarfarbe | Blond / Gelb | |
| Haarlänge | Zur Taille | |
| Scheinbares Alter | Teen | |
| Tierohren | Nein |
Beziehungen
Appears as | Edit Assignments
The Idolmaster (Series) (2005)
The Idolmaster: Cinderella Girls (2011)
The Idolmaster Cinderella Girls: Starlight Stage (2015)
Quotes | Add
Zitate | View All
“ Welcome to Arabian Night. Today's Layla-san is an night dancer who shows you an all night dream... No, a idol. I'll showing everyone the greatest, happiestest sparkling dream world- ”
Where to Watch | Powered by 
Bilder | Add
Kommentar
Kawaii or NOT?!
SKyongmania faved Hototogisu
|
SKyongmania rated Echocalypse ★★★★
|
1
Facebook 
SKyongmania faved
SKyongmania rated