☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 84148 |
|---|---|
| Name | Beowulf |
| Other Names | ベオウルフ |
| Role | Unsortiert |
| Primary Assignment | Skullgirls |
| Medientyp | videospiel |
| Gesprochen von | Kai Kennedy, , |
| Gesprochen von | Daisuke Ono, 小野大輔, おの だいすけ |
| Tags | |
| Persönlichkeit | |
| Birthday | March 31 |
| Sign | Aries ♈ |
| Height | 204cm |
| Weight | 130kg |
| Bust | 139cm |
| Waist | 96cm |
| Hip | 106cm |
| Blood Type | O |
Menü
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Beowulf
Profil
Anime boy Beowulf is a character from Skullgirls.
They have been indexed as Männlich Erwachsen with Schwarz eyes and Schwarz hair that is Kurz length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Geschlecht | Männlich | |
| Augenfarbe | Schwarz | |
| Haarfarbe | Schwarz | |
| Haarlänge | Kurz | |
| Scheinbares Alter | Erwachsen | |
| Tierohren | Nein |
Beziehungen
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Bilder
Kommentar
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Stammbaum
Most liked six word reviews
Tribute
Kawaii or NOT?!
| Shippudennarutobbbbb joined |

Facebook 

Skullgirls