|
☰ Links
|
|
| ID | 90388 |
|---|---|
| Name | Rena Fukami |
| Other Names | 深見玲奈 |
| Role | Hauptcharakter |
| Primary Assignment | Grisaia: Phantom Trigger |
| Medientyp | visual novel |
| Gesprochen von | Maaya Uchida, 内田真礼, うちだ まあや |
| Tags | school uniform, tie, braids |
| Persönlichkeit | |
| Birthday | November 27 |
| Sign | Sagittarius ♐ |
| Bust | 87cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 86cm |
| Blood Type | B |
Menü
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Rena Fukami
Profil
Anime girl Rena Fukami is a character from Grisaia: Phantom Trigger.
They have been indexed as Weiblich Teen with Blau eyes and Lila hair that is Zur Taille length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Geschlecht | Weiblich | |
| Augenfarbe | Blau | |
| Haarfarbe | Lila | |
| Haarlänge | Zur Taille | |
| Scheinbares Alter | Teen | |
| Tierohren | Nein |
Beziehungen
Appears as | Edit Assignments
Grisaia no Kajitsu: The Fruit of Grisaia (Series) (2011)
Grisaia: Phantom Trigger (2017)
Grisaia: Phantom Trigger (anime) (2025)
Quotes | View all 46 | Add
|
0 likes
Morning, Tohka! |
|
0 likes
You make the best food for us, |
|
0 likes
Chris has never used a gun on a mission, so maybe she's just not into them. |
|
0 likes
“In the end, the ones at the top aren't running the country. It's…” |
|
0 likes
How come?! |
|
0 likes
That would be embarrassing. |
|
0 likes
No clue! |
|
0 likes
Huh? Did I not tell you before, Tohka? |
|
0 likes
What's left is a gun without its owner. |
Where to Watch | Powered by 
Bilder | Add
Kommentar
Kawaii or NOT?!
| LuckyRandom joined |
15 
Facebook
Play Voice Sample
