|
☰ Links
|
|
| ID | 95160 |
|---|---|
| Name | Fiona |
| Other Names | フィオナ |
| Role | Unsortiert |
| Primary Assignment | Dead or Alive Xtreme Venus Vacation |
| Medientyp | videospiel |
| Gesprochen von | Kaede Hondo, 本渡楓, ほんど かえで |
| Tags | medium eyes, bun |
| Persönlichkeit | |
| Age | 18 |
| Height | 152cm |
| Bust | 88cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 84cm |
| Blood Type | O |
| Occupation | Princess |
| Hobbies | Ballroom dancing |
| Likes | Petits gâteaux; herbal tea |
| Favorite Color | Wisteria |
Menü
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Fiona
Profil
Anime girl Fiona is a character from Dead or Alive Xtreme Venus Vacation.
They have been indexed as Weiblich Teen with Lila eyes and Lila hair that is Haare hochgesteckt / Unbestimmt length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Geschlecht | Weiblich | |
| Augenfarbe | Lila | |
| Haarfarbe | Lila | |
| Haarlänge | Haare hochgesteckt / Unbestimmt | (Brustlänge) |
| Scheinbares Alter | Teen | |
| Tierohren | Nein |
Beziehungen
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
Zitate | View All
“ Owner-sama, for a long, long time I've admired you! ”
Where to Watch | Powered by 
Bilder | Add
Kommentar
Kawaii or NOT?!
SKyongmania faved Marine A Go-Go
|
3
20
79
15
Facebook 
Dead or Alive (Series)
Dead or Alive Xtreme Venus Vacation
SKyongmania faved