|
☰ Links
|
|
| ID | 98514 |
|---|---|
| Name | Hisame Hoshikawa |
| Other Names | 星川 ひさめ |
| Role | Unsortiert |
| Primary Assignment | Baldr Bringer |
| Medientyp | h-game |
| Gesprochen von | Mariko Honda, 本多真梨子, ほんだ まりこ |
| Tags | |
| Persönlichkeit | |
| Height | 158cm |
| Bust | 86cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 87cm |
Menü
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Hisame Hoshikawa
Profil
Anime girl Hisame Hoshikawa is a character from Baldr Bringer.
They have been indexed as Weiblich Teen with Blau eyes and Schwarz hair that is Kinnlang length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Geschlecht | Weiblich | |
| Augenfarbe | Blau | |
| Haarfarbe | Schwarz | |
| Haarlänge | Kinnlang | |
| Scheinbares Alter | Teen | |
| Tierohren | Nein |
Beziehungen
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Baldr Bringer