Suzuka Nagai is an unsorted character from Honoo no Haramase Tenkousei known for short blue / green hair and brown eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 6789 |
|---|---|
| Name | Suzuka Nagai |
| Other Names | 永井 鈴夏(ながい すずか) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Honoo no Haramase Tenkousei |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Minami Hokuto, 北都南, ほくと みなみ |
| Tags | star, tie, school uniform, hair intakes, neckerchief, bob cut, bodyguard |
| Personality | |
| Height | 162cm |
| Bust | 85cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 82cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Suzuka Nagai
Profile
Suzuka Nagai is a character from Honoo no Haramase Tenkousei.
They have been indexed as Female Teen with Brown eyes and Blue / Green hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Brown | |
| Hair Color | Blue / Green | |
| Hair Length | To Neck | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations | Relations Graph
Bodyguard of Reika Ryuugasaki
Lover of Tatsuya Tagami
Friend of Ayami Shinjou
Student of Konoka Miyamae
Friend of Reika Ryuugasaki
Friend of Aki Katase
Friend of Honomi Mazaki
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| UPALL joined |
| IDK_ joined |
Luna_Bakugo faved Boku no Hero Academia: Final Season
|
| Luna_Bakugo joined |
| MrOtaku26 joined |
1
Facebook 
Honoo no Haramase Tenkousei
Honoo no Haramase (series)
Luna_Bakugo faved