Momoka Sagara is a character from Valkyrie Drive: Mermaid featuring very long blue hair and blue / green eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 74749 |
|---|---|
| Name | Momoka Sagara |
| Other Names | 相良百華 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Valkyrie Drive: Mermaid |
| Media Type | anime |
| Voiced By | Hitomi Harada, 原田ひとみ, はらだ ひとみ |
| Tags | mini skirt, twintails, midriff, hairclip |
| Personality | |
| Height | 148cm |
| Weight | 45kg |
| Bust | 80cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 80cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Momoka Sagara
Profile
Momoka Sagara is a character from Valkyrie Drive: Mermaid.
They have been indexed as Female Teen with Blue / Green eyes and Blue hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue / Green | |
| Hair Color | Blue | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations | Relations Graph
Former partner of Mirei Shikishima
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Valkyrie Drive: Mermaid