Akira Hiiragi appears in Valkyrie Drive: Mermaid as an unsorted character with short red hair and green eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 74208 |
|---|---|
| Name | Akira Hiiragi |
| Other Names | 柊 晶 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Valkyrie Drive: Mermaid |
| Media Type | anime |
| Voiced By | Yuna Yoshino, 芳野由奈, よしの ゆな |
| Tags | uniform, gloves |
| Personality | |
| Height | 170cm |
| Bust | 89cm |
| Waist | 70cm |
| Hip | 86cm |
| JP Voice Actor | Yuna Yoshino |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Akira Hiiragi
Profile
Akira Hiiragi is a character from Valkyrie Drive: Mermaid.
They have been indexed as Female Adult with Green eyes and Red hair that is To Ears length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Green | |
| Hair Color | Red | |
| Hair Length | To Ears | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Valkyrie Drive: Mermaid