|
☰ Links
|
|
| ID | 100556 |
|---|---|
| Name | Chitose Tsutamachi |
| Other Names | 蔦町 ちとせ, Chitose Tutamachi |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Amakano 2 |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Rie Okamoto, 岡本理絵, おかもと りえ |
| Tags | v bangs, pantyhose, sweater, school uniform, sailor collar, tie |
| Personality | |
| Birthday | August 7 |
| Sign | Leo ♌ |
| School Year | 3 |
| Bust | 96cm |
| Height | 153cm |
| Waist | 59cm |
| Hips | 94cm |
| Cup Size | I |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Chitose Tsutamachi
Profile
Anime girl Chitose Tsutamachi is a character from Amakano 2.
They have been indexed as Female Teen with Purple eyes and Blonde / Yellow hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| gore joined |
3
9
11
51
Facebook 
Amakano 2