|
☰ Links
|
|
| ID | 108194 |
|---|---|
| Name | Kouta Shinohara |
| Other Names | 篠原 小唄 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Hajirabu -Making*Lovers- |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Yoshie Saitou, , さいとう よしえ |
| Tags | |
| Personality | |
| Birthday | May 9 |
| Sign | Taurus ♉ |
| Height | 143cm |
| Bust | 72cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 78cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kouta Shinohara
Profile
Anime girl Kouta Shinohara is a character from Hajirabu -Making*Lovers-.
They have been indexed as Female Teen with Orange eyes and Brown hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Orange | |
| Hair Color | Brown | |
| Hair Length | To Neck | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
Elias rated Clean Freak! Aoyama-kun ★★★★★
|
| swls326 joined |
| Use777 joined |
| Wof joined |
| firesuslik joined |

Facebook 
Hajirabu -Making*Lovers-
Elias rated