|
☰ Links
|
|
| ID | 113603 |
|---|---|
| Name | Mighty Yukiko |
| Other Names | マイティ祐希子 |
| Role | Protagonist |
| Primary Assignment | Wrestle Angels Survivor |
| Media Type | video game |
| Voiced By | Mai Nakahara, 中原麻衣, なかはら まい |
| Tags | boots, wristbands, choker, jacket |
| Personality | |
| Birthday | March 3 |
| Sign | Pisces ♓ |
| Height | 166cm |
| Bust | 86cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 83cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mighty Yukiko
Profile
Anime girl Mighty Yukiko is a character from Wrestle Angels Survivor.
They have been indexed as Female Teen with Purple eyes and Pink hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Pink | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
artmaster rated Enjoy Summer Maximum ★★★★★
|

Facebook 
Wrestle Angels Survivor
artmaster rated