|
☰ Links
|
|
| ID | 119329 |
|---|---|
| Name | Minato Abeno |
| Other Names | 阿部乃湊 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Lucky Pervert! |
| Media Type | media type 24 |
| Voiced By | |
| Tags | dress, hair ribbons, twintails, :3 |
| Personality | |
| Bust | 130cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 105cm |
| Height | 148cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Minato Abeno
Profile
Anime girl Minato Abeno is a character from Lucky Pervert!.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Black hair that is To Chest length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Black | |
| Hair Length | To Chest | |
| Apparent Age | Teen | (Adult) |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| graintime joined |
3
12
13
54
Facebook 
Lucky Pervert!