Alma is an unsorted character from Elfen King known for medium-length black hair, purple eyes, and elf ears.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 126658 |
|---|---|
| Name | Alma |
| Other Names | アルマ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Elfen King |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Sakiko Fukata, 深田紗記子, ふかた さきこ |
| Tags | ponytail, dark skin |
| Personality | |
| Height | 170cm |
| Bust | 86cm |
| Waist | 62cm |
| Hip | 88cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Alma
Profile
Alma is a character from Elfen King.
They have been indexed as Female Adult with Purple eyes and Black hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Black | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | Elf |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Natsu22s joined |
9
7
Facebook 
Elfen King