Mitsuki Irie is an unsorted character from Tsukushite Ageru no ni!! known for very long brown hair and purple eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 129 |
|---|---|
| Name | Mitsuki Irie |
| Other Names | 入江 美月(いりえ みつき) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Tsukushite Ageru no ni!! |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Ryoko Tanaka, 田中涼子, たなか りょうこ |
| Tags | hair ribbon, ponytail, school uniform |
| Personality | |
| Role | Osananajimi |
| Height | 159cm |
| Bust | 84cm |
| Waist | 53cm |
| Hip | 82cm |
| Birthday | August 2 |
| Sign | Leo ♌ |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mitsuki Irie
Profile
Mitsuki Irie is a character from Tsukushite Ageru no ni!!.
They have been indexed as Female Teen with Purple eyes and Brown hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Brown | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| UPALL joined |
| IDK_ joined |
Luna_Bakugo faved Boku no Hero Academia: Final Season
|
| Luna_Bakugo joined |
| MrOtaku26 joined |
15 
Facebook 
Tsukushite Ageru no ni!!
Tsukushite Agerunoni! PLUS
Luna_Bakugo faved