|
☰ Links
|
|
| ID | 130307 |
|---|---|
| Name | Yukiho Sagamihara |
| Other Names | 相模原 雪穂 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Shura no Chikandou |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Miku Ozaki, 尾崎未來, おざき みく |
| Tags | ponytail, skirt, belt |
| Personality | |
| Height | 160cm |
| Bust | 90cm |
| Waist | 61cm |
| Hip | 92cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yukiho Sagamihara
Profile
Anime girl Yukiho Sagamihara is a character from Shura no Chikandou.
They have been indexed as Female Adult with Purple eyes and Brown hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Brown | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
18
13
Facebook 
Shura no Chikandou