|
☰ Links
|
|
| ID | 14163 |
|---|---|
| Name | Yukie Mayuzumi |
| Other Names | 黛 由紀江 (まゆずみ ゆきえ) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Maji de Watashi ni Koi Shinasai! |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Emily Neves, Marie LeBlanc, |
| Voiced By | Yuuko Gotou, 後藤邑子, ごとう ゆうこ |
| Tags | twintails, hair ribbons, hime cut, school uniform, ribbon, katana, sword |
| Personality | |
| Height | 167cm |
| Birthday | October 26 |
| Sign | Scorpio ♏ |
| Bust | 88cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 87cm |
Menu
|
|
| Day | |
15 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yukie Mayuzumi
Profile
Anime girl Yukie Mayuzumi is a character from Maji de Watashi ni Koi Shinasai!.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Black hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Black | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Maji de Watashi ni Koi Shinasai! (2009)
Maji de Watashi ni Koishinasai! (Series) (2009)
Maji de Watashi ni Koi Shinasai! (Anime) (2011)
Maji de Watashi ni Koi Shinasai! S (2012)
Maji de Watashi ni Koi Shinasai! A (2013)
Mist Train Girls (2020)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
SKyongmania faved Marine A Go-Go
|
3
10
11
51

Facebook 
SKyongmania faved