Haruna Nishimura is one of the main characters from Aozora no Mieru Oka known for medium-length black hair and blue eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 1442 |
|---|---|
| Name | Haruna Nishimura |
| Other Names | 西村 春菜 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Aozora no Mieru Oka |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Naomi Wakabayashi, 若林直美, わかばやし なおみ |
| Tags | school uniform, beret |
| Personality | Calm, Kind, Shy |
| Birthday | April 11 |
| Sign | Aries ♈ |
| Height | 157cm |
| Bust | 91cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 89cm |
| Blood Type | O |
| Hobbies | Afternoon naps |
| Special Skills | Target shooting (at night fairs and such) |
Menu
|
|
| Day | |
39 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
1 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Haruna Nishimura
Profile
Haruna Nishimura is a character from Aozora no Mieru Oka.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Black hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Black | (Purple) |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations | Relations Graph
Younger Sister of Konatsu Nishimura
Childhood friend of Hideki Imai
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
| Natsumimi | Aug 13, 2022 |
|---|---|
| My favorite girl and the absolute best waifu ≺3 | |
Kawaii or NOT?!
| Dragonborn joined |
74
87
74
Facebook 
Aozora no Mieru Oka