|
☰ Links
|
|
| ID | 148068 |
|---|---|
| Name | Kaguya |
| Other Names | カグヤ |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Relirium - Iseki to Deai to Bouken to |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Aki Sairenji, 西連寺亜希, さいれんじ あき |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 143cm |
| Bust | 89cm |
| Waist | 53cm |
| Hips | 83cm |
| Cup Size | G |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kaguya
Profile
Anime girl Kaguya is a character from Relirium - Iseki to Deai to Bouken to.
They have been indexed as Female Teen with Yellow eyes and Purple hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Yellow | |
| Hair Color | Purple | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | Elf |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
SKyongmania rated One Piece: Baron Omatsuri and the Secret Island ★★★★★
|
SKyongmania faved One Piece: Baron Omatsuri and the Secret Island
|
Elias rated Apocalypse Hotel ★★★★★
|
Elias faved Apocalypse Hotel
|

Facebook 
Relirium - Iseki to Deai to Bouken to
SKyongmania rated
Elias rated