|
☰ Links
|
|
| ID | 148147 |
|---|---|
| Name | Suzume Azumino |
| Other Names | 安曇野 鈴芽 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Aibeya 3 |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 160cm |
| Bust | 96cm |
| Waist | 62cm |
| Hips | 98cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Suzume Azumino
Profile
Anime girl Suzume Azumino is a character from Aibeya 3.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Maroon hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Maroon | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
Elias rated MAO ★★★★★
|
Elias faved Kusunoki's Garden of Gods
|
| Haruat25i00 joined |

Facebook 
Aibeya 3
Elias rated
Elias faved