|
☰ Links
|
|
| ID | 21945 |
|---|---|
| Name | Kisara Himeno |
| Other Names | 姫乃 きさら, ひめの きさら |
| Role | Protagonist |
| Primary Assignment | Eroge! ~H mo Game mo Kaihatsu Zanmai~ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Nozomi Yoneshima, 米島希, よねしま のぞみ |
| Tags | tsundere, chibi, beret, bow, stockings, hair bobble, dress |
| Personality | |
| Height | 160cm |
| Bust | 87cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 86cm |
Menu
|
|
| Day | |
4 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kisara Himeno
Profile
Anime girl Kisara Himeno is a character from Eroge! ~H mo Game mo Kaihatsu Zanmai~.
They have been indexed as Female Adult with Blue eyes and Black hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Black | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Mixxles joined |

Facebook 
Eroge! ~H mo Game mo Kaihatsu Zanmai~
Eroge! H mo Game mo Kaihatsu Zanmai