Isara Aomi appears in Love, Election and Chocolate as an unsorted character with very long brown hair and purple eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 22947 |
|---|---|
| Name | Isara Aomi |
| Other Names | 青海 衣更, あおみ いさら |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Love, Election and Chocolate |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Mai Kadowaki, 門脇舞以, かどわき まい |
| Tags | twintails, hair ribbons, curly hair, school uniform, ribbon |
| Personality | |
| Height | 160cm |
| Weight | 48kg |
| Bust | 82cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 82cm |
Menu
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
1 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
1 Character of the Month nominations |
|
Isara Aomi
Profile
Isara Aomi is a character from Love, Election and Chocolate.
They have been indexed as Female Teen with Purple eyes and Brown hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Brown | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
Quotes | View All
“ Ah, senpai! Are you having lunch here today? ”
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
| KomagataYuzukiCute | Oct 25, 2025 |
|---|---|
| this the goat | |
Kawaii or NOT?!
| Hadeh joined |
| RagnaTB joined |
9
3
Facebook 
Love, Election and Chocolate
Love, Election and Chocolate