Kuu Aimi appears in Happy Factory as one of the main characters with long brown hair and yellow eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 26784 |
|---|---|
| Name | Kuu Aimi |
| Other Names | 愛未 九有 (あいみ くう) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Happy Factory |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Tags | bow, star, school uniform, hairclip, stockings, belt |
| Personality | |
| Height | 151cm |
| Weight | 40kg |
| Bust | 75kg |
| Waist | 51cm |
| Hip | 79cm |
| Blood Type | B |
| Likes | Money, seesaw, meat |
| Dislikes | Boars, space |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kuu Aimi
Profile
Kuu Aimi is a character from Happy Factory.
They have been indexed as Female Teen with Yellow eyes and Brown hair that is To Chest length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Yellow | |
| Hair Color | Brown | |
| Hair Length | To Chest | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Feano255 joined |
| Sdsz joined |

Facebook 
Happy Factory