|
☰ Links
|
|
| ID | 27309 |
|---|---|
| Name | Monshiro Kuki |
| Other Names | 九鬼 紋白 (くき もんしろ) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Maji de Watashi ni Koi Shinasai! S |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Mai Kadowaki, 門脇舞以, かどわき まい |
| Tags | pom-pon, hairband, hair ornament, shrine maiden, facial scar |
| Personality | |
| Birthday | December 1 |
| Sign | Sagittarius ♐ |
| Height | 148cm |
| Bust | 76cm |
| Waist | 53cm |
| Hips | 77cm |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
5 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Monshiro Kuki
Profile
Anime girl Monshiro Kuki is a character from Maji de Watashi ni Koi Shinasai! S.
They have been indexed as Female Child with Pink eyes and Gray hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Pink | |
| Hair Color | Gray | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Child | (Teen) |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Maji de Watashi ni Koishinasai! (Series) (2009)
Maji de Watashi ni Koi Shinasai! S (2012)
Maji de Watashi ni Koi Shinasai! A (2013)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
SK071 faved Ninja Scroll
|
SK071 rated Ninja Scroll ★★★★★
|
SilverWolfKing rated The Testament of Sister New Devil BURST ★★
|

Facebook 
SK071 faved
SilverWolfKing rated