Kagura Tsukishiro is one of the main characters from Henshi~n!!! ~Pantsu ni Natte Kunkun Peropero~ known for very long blue hair and brown eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 28899 |
|---|---|
| Name | Kagura Tsukishiro |
| Other Names | 月城 神楽 (つきしろ かぐら) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Henshi~n!!! ~Pantsu ni Natte Kunkun Peropero~ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Tags | hime cut, blunt bangs, tie, cross, school uniform |
| Personality | |
| Height | 157cm |
| Bust | 74cm |
| Waist | 49cm |
| Hip | 79cm |
| Blood Type | A |
| Birthday | February 14 |
| Sign | Aquarius ♒ |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kagura Tsukishiro
Profile
Kagura Tsukishiro is a character from Henshi~n!!! ~Pantsu ni Natte Kunkun Peropero~.
They have been indexed as Female Teen with Brown eyes and Blue hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Brown | |
| Hair Color | Blue | (Purple) |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| 173737251418 joined |

Facebook 
Henshi~n!!! ~Pantsu ni Natte Kunkun Peropero~
Henshin! (Series)