See Other Versions of this Character
|
☰ Links
|
|
| ID | 3175 |
|---|---|
| Name | Erika Kiriya |
| Other Names | 霧夜 エリカ(きりや えりか) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Tsuyokiss |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Minami Hokuto, 北都南, ほくと みなみ |
| Tags | hair ribbon, ponytail, school uniform, school crest, tie |
| Personality | |
| Birthday | December 31 |
| Sign | Capricorn ♑ |
| Height | 165cm |
| Role | Student council president |
| Personality | Arrogant, Outgoing, Smart |
| Bust | 84cm |
| Waist | 53cm |
| Hip | 86cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Erika Kiriya
Profile
Anime girl Erika Kiriya is a character from Tsuyokiss.
They have been indexed as Female Teen with Purple eyes and Blonde / Yellow hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
artmaster rated Enjoy Summer Maximum ★★★★★
|


Facebook 
Tsuyokiss
Tsuyokiss (Series)
Tsuyokiss 2gakki
Tsuyokiss 3gakki
artmaster rated