|
☰ Links
|
|
| ID | 31896 |
|---|---|
| Name | Astraea |
| Other Names | アストレア |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Heaven's Lost Property: Forte |
| Media Type | anime |
| Voiced By | Kaori Fukuhara, 福原香織, ふくはら かおり |
| Voiced By | Carli Mosier, Carly Mosier, |
| Tags | collar, chain, head wings, wings, cleavage |
| Personality | |
| Height | 159cm |
| Weight | 48kg |
| Bust | 91cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
1 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
1 Character of the Month nominations |
|
Astraea
Profile
Anime girl Astraea is a character from Heaven's Lost Property: Forte.
They have been indexed as Female Adult with Red eyes and Blonde / Yellow hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Red | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Adult | (Ageless) |
| Animal Ears | No |
Relations | Relations Graph
In love with Tomoki Sakurai
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
1
5
Facebook 
Heaven's Lost Property: Forte