Lilica Ebett is a character from Burn Up W featuring medium-length pink hair and blue / green eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 33424 |
|---|---|
| Name | Lilica Ebett |
| Other Names | リリカ・エベット, Lilica Evette |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Burn Up W |
| Media Type | ova |
| Voiced By | Sakura Tange, 丹下桜, たんげ さくら |
| Voiced By | Kimberly Yates, , |
| Voiced By | Mamiko Noto, 能登麻美子, のと まみこ |
| Voiced By | Kari Wahlgren, , |
| Tags | twintails, tie, mini skirt, belt, bow |
| Personality | |
| Birthday | February 14 |
| Sign | Aquarius ♒ |
| Blood Type | A |
| Height | 154cm |
| Birthyear | 1992 |
| Bust | 83cm |
| Waist | 51cm |
| Hip | 80cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Lilica Ebett
Profile
Lilica Ebett is a character from Burn Up W.
They have been indexed as Female Adult with Blue / Green eyes and Pink hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue / Green | |
| Hair Color | Pink | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Burn Up (Series)
Burn Up W
Burn-Up EXCESS