Minerva Martha appears in Maken-Ki! as a supporting character with very long blue hair and green eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 33688 |
|---|---|
| Name | Minerva Martha |
| Other Names | ミネルバ・マーサ |
| Role | Supporting |
| Primary Assignment | Maken-Ki! |
| Media Type | anime |
| Voiced By | Leah Clark, , |
| Voiced By | Rina Satou, 佐藤利奈, さとう りな |
| Tags | closed eyes, blunt bangs, twintails, hime cut, military uniform, boots, tights, cane |
| Personality | |
| Bust | 79cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 80cm |
Menu
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Minerva Martha
Profile
Minerva Martha is a character from Maken-Ki!.
They have been indexed as Female Teen with Green eyes and Blue hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Green | (Not Visible) |
| Hair Color | Blue | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
2
12
Facebook 
Maken-Ki!