See Other Versions of this Character
|
☰ Links
|
|
| ID | 34045 |
|---|---|
| Name | Sara Rukawa / Sara Chrysalis |
| Other Names | 瑠川 さら (るかわ さら) / サラ・クリサリス |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | D.C. III ~Da Capo III~ |
| Media Type | visual novel |
| Voiced By | Chiyo Ousaki, 桜咲千依, おうさき ちよ |
| Tags | flower, hairclip, necklace, hair ribbons, twintails, bow, school uniform, stockings, chibi |
| Personality | |
| Height | 148cm |
| Weight | 43kg |
| Bust | 71cm |
| Waist | 52cm |
| Hip | 73cm |
| Birthday | July 7 |
| Sign | Cancer ♋ |
| Blood Type | AB |
Menu
|
|
| Day | |
2 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Sara Rukawa / Sara Chrysalis
Profile
Anime girl Sara Rukawa / Sara Chrysalis is a character from D.C. III ~Da Capo III~.
They have been indexed as Female Teen with Yellow eyes and Blue hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Yellow | |
| Hair Color | Blue | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
SilverWolfKing rated Code Geass: Lelouch of the Rebellion ★★★★
|

Facebook 
D.C. Da Capo (Series)
D.C. III ~Da Capo III~
SilverWolfKing rated