Kurohime is an unsorted character from Puni Puni Handmaid known for short purple hair, yellow eyes, and animal ears.
|
☰ Links
|
|
| ID | 427 |
|---|---|
| Name | Kurohime |
| Other Names | 黒姫(くろひめ) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Puni Puni Handmaid |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Tags | crown, tassel, collar, princess, neko, cat ears, tail, bell |
| Personality | |
| Birthday | May 3 |
| Sign | Taurus ♉ |
| Height | 161.6cm |
| Weight | 49.3kg |
| Bust | 89.4cm |
| Waist | 49.6cm |
| Hip | 83.2cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kurohime
Profile
Kurohime is a character from Puni Puni Handmaid.
They have been indexed as Female Teen with Yellow eyes and Purple hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Yellow | |
| Hair Color | Purple | |
| Hair Length | To Neck | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | Animal |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Puni Puni Handmaid