One of the notable characters from A Town Where You Live, Nanami Kanzaki is recognized for short blue hair and black eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 44160 |
|---|---|
| Name | Nanami Kanzaki |
| Other Names | 神咲 七海(かんざき ななみ) |
| Role | Supporting |
| Primary Assignment | A Town Where You Live |
| Media Type | ova |
| Voiced By | Saori Hayami, 早見沙織, はやみ さおり |
| Voiced By | Yuki Takao, タカオユキ, |
| Tags | bow, plaid, knee highs, school uniform |
| Personality | |
| Birthday | December 25 |
| Sign | Capricorn ♑ |
| Height | 161cm |
| Bust | 87cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 85cm |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Nanami Kanzaki
Profile
Nanami Kanzaki is a character from A Town Where You Live.
They have been indexed as Female Teen with Black eyes and Blue hair that is To Ears length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Black | (Purple) |
| Hair Color | Blue | |
| Hair Length | To Ears | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations | Relations Graph
Friend of Haruto Kirishima
Friend of Akari Kaga
Friend of Yuzuki Eba
Friend of Takashi Yura
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Abbymoon joined |
| nokafop997 joined |
10
Facebook 
A Town Where You Live
A Town Where You Live