|
☰ Links
|
|
| ID | 49046 |
|---|---|
| Name | Nao Konoha |
| Other Names | 木葉 七緒 (このは なお) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Let Me Say I Love You |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Kotomi Yamakawa, 山川琴美, やまかわ ことみ |
| Tags | ahoge, school uniform, hairband, brooch, socks |
| Personality | |
| Height | 156cm |
| Bust | 83cm |
| Waist | 55cm |
| Hips | 78cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Nao Konoha
Profile
Anime girl Nao Konoha is a character from Let Me Say I Love You.
They have been indexed as Female Teen with Gray eyes and Blonde / Yellow hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Gray | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | To Neck | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations | Relations Graph
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Queenie joined |

Facebook 
Let Me Say I Love You