|
☰ Links
|
|
| ID | 49300 |
|---|---|
| Name | Shiki Edogawa |
| Other Names | 江戸川四季 (えどがわ しき ) |
| Role | Supporting |
| Primary Assignment | D.C. III ~Da Capo III~ |
| Media Type | visual novel |
| Voiced By | Sayaka Aoki, 青木静香, あおき さやか |
| Tags | ribbon, hair ornament, hair tube, stockings, school uniform, braids |
| Personality | |
| Height | 150cm |
| Weight | 40kg |
| Bust | 70cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 70cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Shiki Edogawa
Profile
Anime girl Shiki Edogawa is a character from D.C. III ~Da Capo III~.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Pink hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Pink | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations | Relations Graph
Older sister of Kousuke Edogawa
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
SilverWolfKing rated Code Geass: Lelouch of the Rebellion ★★★★
|

Facebook 
D.C. Da Capo (Series)
D.C. III ~Da Capo III~
SilverWolfKing rated