|
☰ Links
|
|
| ID | 49998 |
|---|---|
| Name | Marianne Kohata |
| Other Names | 木幡 Marianne (こはた マリアンヌ) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Dai Ni Ongakushitsu e Youkoso!! |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Naomi Wakabayashi, 若林直美, わかばやし なおみ |
| Tags | school uniform, tie, stockings, twintails, hair tube, ahoge |
| Personality | |
| Height | 150cm |
| Bust | 76cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 78cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Marianne Kohata
Profile
Anime girl Marianne Kohata is a character from Dai Ni Ongakushitsu e Youkoso!!.
They have been indexed as Female Child with Blue eyes and Blonde / Yellow hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Child | |
| Animal Ears | No |
Relations | Relations Graph
Older sister of Charlotte Kohata
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Dai Ni Ongakushitsu e Youkoso!!