|
☰ Links
|
|
| ID | 51484 |
|---|---|
| Name | Minami Tachibana |
| Other Names | 橘 南 (たちばな みなみ) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Aete Mushi suru Kimi to no Mirai |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Tags | hairband, bow, school uniform, wavy hair |
| Personality | |
| Height | 165cm |
| Bust | 90cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 85cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Minami Tachibana
Profile
Anime girl Minami Tachibana is a character from Aete Mushi suru Kimi to no Mirai.
They have been indexed as Female Teen with Green eyes and Blonde / Yellow hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Green | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| gore joined |

Facebook 
Aete Mushi suru Kimi to no Mirai