Akira Nishii is a character from Amae Haha Nozomi featuring medium-length brown hair and purple eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 52278 |
|---|---|
| Name | Akira Nishii |
| Other Names | 仁志井 晶 (にしい あきら) |
| Role | Sub |
| Primary Assignment | Amae Haha Nozomi |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Tags | ahoge, twintails, bow, school uniform, sukumizu, knee highs, sneakers |
| Personality | |
| Height | 154cm |
| Weight | 48kg |
| Bust | 91cm |
| Waist | 57cm |
| Waist | 84cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Akira Nishii
Profile
Akira Nishii is a character from Amae Haha Nozomi.
They have been indexed as Female Teen with Purple eyes and Brown hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Brown | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| ImBurbechYou joined |
SKyongmania faved Yuusha o Intai Shite Yorozuya o Open Shita Kedo, Naze ka Adult Goods ni Ninki ga Shuuchuu Shiteiru Ken.
|
3
37
12
52
Facebook 
Amae Haha Nozomi
SKyongmania faved